Камерний хор «Воскресіння» разом з іншими колективами, встановлять рекорд України на честь Леонтовича в м. Вінниця

Posted by Admin Category: Новини хору

100 різних композицій Леонтовича, унікальне видання присвячене постаті композитора, 40 колективів, 1400 учасників фестивалю та рекорд України – лише частина того, що запланували організатори Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва. 

За інформацією Вінницького інформаційного порталу «Вежа»5 грудня, під час засідання оргкомітету Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва, присвяченого Миколі Леонтовичу організатори розповіли, які заходи, присвячені видатному композитору вже відбулися та які ще плануються. Зокрема, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк зазначив, що святкування тривають вже півтора роки і загалом на них витратили 500 000 гривень.

Розпочалося відзначення річниці  відкриттям музею у селі Марківка Теплицького району. Реконструйовано фактично місце поховання цієї видатної людини. Це також свого роду витвір мистецтва, те що там зробили наші архітектори.

Проведені заходи, які мають загальносвітове значення. На початку цього року був проведений флешмоб в якому взяло участь більше 50 колективів з десяти країн світу, які виконували «Щедрик». Приємно, що «Опера-фест Тульчин» розпочався твором “На Русальчин Великдень”. Також у цьому році була започаткована премія імені Миколи Леоновича. Зараз її сума 20 000 гривень, але якщо буде можливість, то збільшимо розмір, – прозвітував Івасюк.

Начальник управління культури і мистецтв Станіслав Городинський прозвітував про кількість мистецьких заходів, які відбулися за півтора роки та просвітницьку діяльність стосовно постаті Леонтовича. А також розповів, що наразі вже висаджена діброва Леонтовича з понад 160 лип. Вже завтра із Буші до музею в Марківці привезуть три скульптури, які стосуються постаті композитора. Відбирали їх в рамках конкурсу, присвяченого Леонтовичу. Якщо говорити про музей, то за 2017 рік його відвідало близько 5000 осіб.  

На першому Всеукраїнському фестивалі хорового мистецтва можна буде почути твори Леонтовича у виконанні Тульчинської хорової капела, якій скоро виповниться 100 років, Теплицької хорова капела, дитячих хорових колективів  Жмеринки, Хмільника та Вінниці.

  • Окрасою фестивалю стануть виступи найкращих хорових колективів України.  Таких як, академічний хор “Вінниця”, камерний хор “Воскресіння”, камерний хор Бортнянського (Чернігів), Муніципальний камерний хор «Київ», академічний хор Харківської державної академії культури, хоровий колектив Одеської національної музичної академії, хоровий колектив Вінницького училища культури і мистецтв, народна хорова капела Бердичівського педагогічного коледжу, – додав Станіслав Городинський.

За три дні прозвучить понад різних 100 творів Леонтовича у виконанні різних колективів України, що є рекордом України. Організатори фестивалю пообіцяли, що намагатимуться знайти кошти у сумі 25 тисяч гривень, аби запросити представників книги рекордів, адже це досить іміджева подія для міста та фестивалю. 

Камерний хор «Воскресіння» запрошує вінничан та гостей Вінниці на Всеукраїнський фестиваль хорового мистецтва імені Миколи Дмитровича Леонтовича, який триватиме з 11 по 13 грудня. Зустрінемось на гала-концерті 13 грудня з 14:00 до 17:30, більш детальнішу інформацію повідомимо згодом….

З любов’ю Ваш хор «Воскресіння»

  • No upcoming events scheduled yet. Stay tuned!

Поделиться в соц. сетях

0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Required fields are marked *.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>